MAKALELER

Online Sistemler

online-sistemler

Geçtiğimiz son 10 yılda bilgisayar programlarının gittikçe web uygulamalarına kaydığını görüyoruz. Bunun temelde 2 sebebi var. İlki, sabit sermaye yatırımlarının yüksek olması, bir diğeri de her yerden erişilebilirlik imkanı. Gelişmekte olan ülkelerde, kararların ve yatırımların ekonomi odaklı olduğunu hatırlatmakta fayda var. Yaptığınız yatırımların karşılığını almak istiyorsanız bu başlıklara dikkat etmeniz gerekecektir. Sırayla açıklamaya çalışalım. 

Sabit sermaye yatırımının yüksekliği:

Server özelliğini taşıyan yüksek RAM, işlemci ve HDD kapasiteli bilgisayarların fiyatlarının yüksek olması, kesintisiz (yedekli) internet altyapısının kurulması, elektrik desteğinde sürekliliğin sağlanması ve bu sistemlerin olası arıza bakımlarının yönetilmesi, gelişen ve büyüyen altyapıyla doğru orantılı bir şekilde yapılacak muhtemel yazılım (update) ve donanım (upgrade) yükseltmeleri gibi kalemleri üst üste koyduğunuzda ciddi bir tutarla karşılaşmak zorunda kalırsınız. 
 
Son yıllarda ismini Cloud Computing (bulut bilişim) olarak duyuran servis tabanlı hizmetlerin, "kullandığın kadarını öde" sloganıyla yola çıktığını ve startup (başlangıç) aşamasında olan firmaların gereksiz yatırımların önüne geçtiğini görüyoruz. Böylece, hem maliyet hem de işin sürekliliğini sağlamak adına en optimal çözüm sağlanmış oluyor.
 
Her yerden erişebilirlik :
Artık internet her yerde; cepte, evde, işte, tatilde, tablette, kioskta. Dolayısıyla firma sahipleri, bulundukları her noktadan uygulamalarına erişmek, ofiste ne yapıyorsa mobil olarak da aynı şeyleri yapabilmek isteğinde. Temeli windows olan uygulamalara her ne kadar limitli versiyonlarda mobil erişim sağlansa da, hiçbir zaman esas uygulamanın tüm fonksiyonlarını içeren mobil uygulamasını göremezsiniz. Halbuki web uygulamaları, tarayıcı üzerinde (explorer, mozilla, yandex, chrome vs) çalışabildiği için android, ios (iphone), tablet, pc farketmeden, tüm özellikleriyle birlikte kullanıma hazırdır.
 
Halı pratik, halı yıkama programı olarak Türkiye'nin tek WEB uygulamasıdır.  Her yerden, her cihazdan erişir, uygulamayı tüm özellikleriyle kullanırsınız.
HİZMETLERİMİZ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN 0850 840 28 32'DEN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.